Skleroterapia w Wissmed Gdańsk

Kompresjoterapia

Miniflebektomia

USG Doppler

Konsultacje

Czym jest Skleroterapia?

Jest zabiegiem stosowanym w leczeniu przewlekłej niewydolności żylnej, której objawem są drobne żylaki (pajączki). Zastosowanie środka chemicznego ma na celu wywołanie odczynu zapalnego ściany naczynia w którym powstaje skrzeplina zaś skrzeplina z czasem ulega zwłóknieniu czego następstwem jest zamknięcie światła naczynia (obliteracja).
Do najczęściej używanych preparatów zamykających niewydolne naczynia żylne należą: Aethoksyclerol, Variglobin, Scleremo i Varicocid.
Czas trwania zabiegu od 15 do 45 min.

Umów się na wizytę

Poznaj cennik

Skleroterapia zalecenia po zabiegu

Naczynka, których średnica waha się od 1 do 2 mm najlepiej usuwa się metodą skleroterapii preparatem aethoksysklerol lub sklero-vein w postaci płynu lub pianki. Do wstrzyknięć używa się strzykawek wyposażonych w bardzo cienkie igły, dzięki czemu zabieg jest prawie bezbolesny. W nastrzykniętej zmianie rozpoczyna się proces zapalny prowadzący do włóknienia naczynia i zamknięcia w nim przepływu krwi. Bezpośrednio po zabiegu zaleca się krótki spacer 30-45 min . Nie powinno się dźwigać ciężarów ani poddawać ciężkiemu treningowi na siłowni. Pacjenci po zabiegu skleroterapii powinni unikać długotrwałego pozostawania w pozycji stojącej jak i kucania a także długiego siedzenia. Proces zamykania naczyń trwa około kilku tygodni i wymaga w początkowych dwóch tygodniach noszenia specjalnej pończochy lub podkolanówki uciskowej dobranej indywidualnie dla pacjenta. W pierwszym dniu zaleca się stosowanie kompresoterapii (pończochy podkolanówki uciskowe) przez okres 48 godzin. Po tym czasie należy zdjąć wszystkie opatrunki i wziąć prysznic, następnie po dokładnym osuszeniu nogi założyć już bez opatrunków pończochę (podkolanówkę), a następnie stosować kompresoterapię przez następne 24 godziny i powtórzyć czynności i tak przez 7 dni. Po upływie tygodnia można już stosować kompresoterapię jedynie podczas dnia przez kolejny tydzień.

Galeria Skleroterapii

Przejdź do pełnej galerii Skleroterapii