Całodobowe badanie EKG metodą Holtera w Wissmed Gdańsk

Całodobowe badanie ciśnienia metodą Hotlera

Leczenie Choroby Wieńcowej

Konsultacje Kardiologiczne

Echo Serca

Pakiet spotrowca

Holter EKG :

Holter EKG polega na automatycznym zapisie ekg przez 24 h ( opcja 48 h. , 72 h. do 96 h. ) za pomocą specjalnych urządzeń do rejestracji elektrycznej aktywności serca. Analiza badania pozwala na ocenę jakościową i ilościową zaburzeń rytmu i przewodzenia , zaburzeń pracy rozrusznika oraz epizodów niedokrwienia mięśnia sercowego. Badanie jest niebolesne i nie ogranicza w sposób istotny aktywności fizycznej

Zaletą badania Holter ekg jest niewielki rozmiar urządzenia oraz jego niska waga (42 g.)

Umożliwia to normalną aktywność ze snem , pracą zawodową i sportem włącznie.

W czasie trwania badania nie wolno kąpać się, korzystać z sauny, brać prysznica oraz używać poduszek elektrycznych i koców elektrycznych.

Na prośbę pacjenta wynik Holtera wysyłamy na e-mail w formacie PDF.

Badania PILNE analizowane są w ciągu 48 h.

Umów się na wizytę

Poznaj cennik

Zalecenia:

1. Omdlenia, zasłabnięcia , zawroty głowy
2. Zaburzenia rytmu : kołatania serca, uczucie nierównej pracy serca, bradykardia ( praca serca < 60 /min ) i tachykardia ( praca serca > 90/min. )
3. Nieprawidłowy zapis standardowego badania ekg
4. Ocena pracy rozrusznika serca
5. Ocena skuteczności i bezpieczeństwa leczenia antyarytmicznego
6. Choroba niedokrwienna mięśnia sercowego

Przygotowanie do badania:

Na przygotowanej skórze klatki piersiowej ( ogolonej , umytej i odtłuszczonej ) przykleja się specjalne elektrody, które połączone są z rejestratorem ekg za pomocą cienkich kabelków.

Rejestrator przyczepiany jest paskiem lub zawieszany na szyi pacjenta co umożliwia sprawne poruszanie się. Każdy rejestrator ma przycisk EVENT , który służy do sygnalizowania zdarzeń w trakcie badania.

Po zakończeniu badania rejestrator jest zdejmowany w wyznaczonej placówce. Badanie jest zgrywane do komputera i automatycznie przesyłane do analizy. Na wynik badania pacjent oczekuje około 5-7 dni. Badania PILNE analizowane są w ciągu 48 godzin od zdjęcia. Wynik badania jest wydawany pacjentowi w wyznaczonej placówce lub może być przesłany drogą mailową w PDF.

Wyjątkową zaletą posiadanego sytemu Holter EKG jest możliwość rejestracji ekg nawet do 96 godzin.