Holter Ciśnieniowy

Całodobowe badanie EKG metodą Holtera

Leczenie Choroby Wieńcowej

Konsultacje Kardiologiczne

Echo Serca

Pakiet sportowca

Holter ciśnieniowy RR:

Holter ciśnieniowy polega na wielokrotnych, automatycznych pomiarach ciśnienia tętniczego, których wartości zapisywane są w pamięci rejestratora.

Nadciśnienie tętnicze jest jedną z najczęstszych chorób układu krążenia. Częstość występowania ocenia się na 30-45% populacji i rośnie wraz z wiekiem. Nieleczone prowadzi do ciężkich powikłań sercowo-naczyniowych min : zawału mięśnia sercowego, udaru mózgu, niewydolności serca lub nerek.

Na prośbę pacjenta wynik Holtera wysyłamy na e-mail w formacie PDF.

Badania PILNE analizowane są w ciągu 48 h.

Umów się na wizytę

Poznaj cennik

Wskazania:

1. Diagnostyka nadciśnienia tętniczego w tym tzw. ” ukryte nadciśnienie tętnicze ” oraz „nadciśnienie białego fartucha „
2. Diagnostyka opornego nadciśnienia tętniczego na leczenie farmakologiczne
3. Skuteczność farmakoterapii nadciśnienia tętniczego
4. Ocena dobowego profilu ciśnienia tętniczego a zwłaszcza jego nocnego obniżenia lub wzrostu co może skutkować powikłaniami narządowymi w przyszłości.

Ważne informacje:

Pacjentowi zakładamy zestaw składający się z rejestratora oraz połączonego z nim mankietu. Pomiary dokonywane są automatycznie od 15 do 30 min w dzień oraz co 30-60 min. w nocyuzaleznione jest to od wskazań.

Po zakończeniu badania rejestrator jest zdejmowany w poradni kardiologicznej. Badanie jest zgrywane do komputer i analizowane przez lekarza. Na wynik pacjent oczekuje 5-7 dni.